Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dostęp do Nature Masterclasses

masterclasses.nature.com

Nature Masterclasses to platforma z interaktywnymi kursami w zakresie szeroko pojętych kompetencji związanych z działalnością naukową. Przekazują one wiedzę potrzebną do poruszania się w świecie nauki i obejmują siedem obszarów:

  • projektowanie badań
  • zapewnianie finansowania
  • analiza i interpretacja danych
  • pisanie i publikowanie badań
  • dzielenie się wynikami
  • rozwój kariery
  • praca w zespole

Szkolenia składają się z tekstów, nagrań wideo (z transkrypcją), wykresów, szablonów do pobrania itp. Ukończenie każdego kursu nagradzane jest certyfikatem.

Obecnie dostępne jest 21 kursów - 130 godzin nauki, ich pełna lista jest dostępna tutaj: katalog

Jak mówią autorzy o swoim kursie:

Nature Masterclasses zapewnia naukowcom wskazówki i strategie na każdym etapie ich badań. Od najlepszych sposobów konstruowania publikacji, przez proces publikowania, aż po rozwój kariery. [...] Kursy z Nature Masterclasses poprowadzą ich przez cały cykl badawczy, od eksperymentów, projektowania, nawiązywania kontaktów, po wnioski o dotacje i rozwój kariery.

Dostęp został wykupiony do końca 2024 roku.

Jak korzystać?

Żeby uzyskać dostęp do platformy, wystarczy założyć na niej konto używając adresu e-mail w domenie UJ (studenta, doktoranta lub pracownika). Można to zrobić na tej stronie: zarejestruj się.

Uwaga: po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany mailem może pokazać się błąd, ale mimo to konto będzie aktywne

Punkty ECTS

Doktoranci Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych mogą otrzymać punkty ECTS za ukończenie kursów na platformie Nature Masterclasses.

 

Finansowanie

Zakup dostępu do platformy Nature Masterclasses został sfinansowany ze środków Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Pliki do pobrania
pdf
Szczegółowa instrukcja logowania
Zobacz video galerię