Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Teoria funkcji holomorficznych wielu zmiennych zespolonych (prof. dr hab. Włodzimierz Zwonek)

Teoria funkcji holomorficznych wielu zmiennych zespolonych (prof. dr hab. Włodzimierz Zwonek)

W oparciu o §7 ust. 1 i 3 uchwały nr 91/IX/2021 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 29 września 2021 roku w sprawie: zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2022/2023, Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych ogłasza konkurs dla jednego doktoranta ze stypendium finansowanym ze środków projektu badawczego na program kształcenia matematyka.

W ramach projektu Narodowego Centrum Nauki, konkurs Preludium Bis 3 zatytułowanego Zastosowania teorii Lemperta zaakceptowana przez Dyrektora komisja przeprowadzi rekrutację do projektu, która będzie podstawą do przyjęcia wybranego kandydata na program kształcenia matematyka.

Kierownik projektu prof. dr hab. Włodzimierz Zwonek oferuje możliwość zrealizowania doktoratu w obszarze: Teorii funkcji holomorficznych wielu zmiennych zespolonych w temacie Zastosowania teorii Lemperta.

Okres trwania projektu wynosi 48 miesięcy. Oferowane stypendium wynosi ok. 4 140 PLN/miesiąc brutto (ok. 3 700 PLN/miesiąc netto) w okresie do przeprowadzenia oceny śródokresowej (do 24 miesięcy) i 4 900 PLN/miesiąc brutto (ok. 4 400 PLN/miesiąc netto) po przeprowadzeniu oceny śródokresowej.

Po odbyciu rozmów i ocenie kandydatów, przewodniczący komisji przedstawi dyrektorowi protokół wskazujący kandydata rekomendowanego do przyjęcia do szkoły w ramach projektu badawczego.

Opis projektu badawczego:

Planowane jest, że część naukowa projektu będzie bazowała na zaawansowanych konsekwencjach Twierdzenia Lemperta, ważnym wyniki w teorii funkcji holomorficznych wielu zmiennych zespolonych i może zmierzać w wielu kierunkach. Oczekuje się, że w trakcie realizacji projektu uzyskanych zostanie wiele rezultatów, które mogą być uzyskane jako bezpośrednie lub mniej oczywiste konsekwencje twierdzenia Lemperta. W szczególności, może to objąć możliwe rozszerzenie twierdzenia Lemperta do szerszej klasy obszarów. Innym problem będzie obejmowało rozważania związane z własnością rozszerzania (do tej pory rozwiązaną jedynie dla bidysku, ściśle liniowo wypukłych obszarów wypukłych i zsymetryzowanego bidysku) w nowych klasach obszarów. Znane już rezultaty dotyczące opisów zbiorów rozszerzeń pokazały zdumiewające związki tej tematyki z Twierdzeniem Lemperta – w szczególności doprowadziło to do konstrukcji dwuwymiarowego obszaru, który nie jest wypukły, ale zachodzi dla niego teza twierdzenia Lemperta. Z drugiej strony obszar ten posiada skończony uniwersalny zbiór Caratheodory’ego co czyni ten obszar pierwszym (poza polidyskiem) w klasie sensownych obszarów o tej własności. Problem czy dałoby się znaleźć wynik opisujące takie obszary w przypadku ogólnym wydaje się być bardzo trudny, ale specjalny przykład opisu obszarów dwuwymiarowych dopuszczających uniwersalny zbiór Caratheodory’ego o trzech elementach wydaje się być bardziej obiecujący.

W projekcie związki z różnymi częściami analizy funkcjonalnej, teorii odwzorowań harmonicznych, problem interpolacyjnego Nevalinny-Picka, nierówności typu von Neumanna są również możliwe.

Profil kandydata:

Kandydat powinien posiadać tytuł magistra matematyki. Optymalne byłoby gdyby praca magisterska kandydata była z analizy zespolonej lub z analizy funkcjonalnej, ale nie jest to konieczne. Ważniejsze są dobre osiągnięcia w trakcie studiów, chęć prowadzania badań naukowych i chęć pracy nad otwartymi problemami wymagającymi uzyskania nowej wiedzy z zakresu matematyki teoretycznej, lekturze publikacji matematycznych a przede wszystkim znajdowanie satysfakcji z pracy nad wyzwaniami związanymi z rozwiązywaniem otwartych matematycznych problemów.

Harmonogram konkursu:

  1. Otwarcie konkursu (rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 26.07.2022
  2. Termin przesyłania aplikacji (zakończenie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 29.08.2022
  3. Egzaminy wstępne/rozmowa (online)/ocena kandydatów: 01.09.2022-07.09.2022
  4. Ogłoszenie wyników: 09.09.2022
  5. Wpisy: 12.09.2022 – 15.09.2022
  6. Wpisy (lista rezerwowa): 16.09.2022

Szczegółowe warunki tryb rekrutacji - dostosowane do konkretnego programu kształcenia zgodnie z obowiązującymi zasadami rekrutacji na dany rok akademicki, to jest w roku akademickim 2022/2023 zgodnie z uchwałą nr 91/IX/2021 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 29 września 2021 roku w sprawie: zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2022/2023.

Dla konkursów PRELUDIUM BIS 3 zasady rekrutacji oraz warunki przyznawania stypendium naukowego obejmują również kryteria zawarte w Załączniku nr 2 do Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, określonego Uchwałą Rady NCN nr 79/2021 z dnia 9 września 2021 r. (pkt. 2.1.3).

Dokumenty aplikacyjne (wymagane w ramach danego programu kształcenia oraz wynikające ze specyfiki projektu badawczego): dokumenty wymagane na etapie rejestracji są analogiczne jak dla rekrutacji regularnej z wyłączeniem "opisu proponowanej tematyki" oraz "opinii pracownika naukowego o zgodzie na objęcie doktoranta opieką naukową”, ponieważ te wymogi spełnione zostały w założeniach dla projektu

Prosimy o przesyłanie dokumentów aplikacyjnych na adres mailowy do Kierownika Projektu: wlodzimierz.zwonek@uj.edu.pl oraz umieszczenie ich w elektronicznym systemie IRK (irk.uj.edu.pl).

Dokumenty wymagane przy wpisie na program kształcenia MATEMATYKA.

Polecamy również
Wewnętrzna ergodyczność i jednoznaczność stanów równowagi w układach dynamicznych (dr hab. Dominik Kwietniak, prof. UJ)

Wewnętrzna ergodyczność i jednoznaczność stanów równowagi w układach dynamicznych (dr hab. Dominik Kwietniak, prof. UJ)

<font color=red> Matematyka </font>(19.08.2021)<br /> Extension property and function theory methods

Matematyka (19.08.2021)
Extension property and function theory methods