Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konwersatoria odbywają się o godz. 16:30 poprzez aplikację Webex (recording, privacy) i prowadzone są w języku angielskim.

Aby otrzymywać informacje o comiesięcznych konwersatoriach zarejestruj się pod linkiem.

Kontakt:
Maksymilian Szymczak

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wewnętrzna ergodyczność i jednoznaczność stanów równowagi w układach dynamicznych (dr hab. Dominik Kwietniak, prof. UJ)

W oparciu o §7 ust. 1 i 3 uchwały nr 61/X/2022 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 26.10.2022 roku w sprawie: zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2023/2024, Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych ogłasza

konkurs na jedno stanowisko doktoranta w programie kształcenia matematyka. Badania oraz stypendium doktoranckie finansowane będzie ze środków projektu badawczego NCN Preludium Bis 4 ,,Wewnętrzna ergodyczność i jednoznaczność stanów równowagi w układach dynamicznych’’ kierowanego przez Dominika Kwietniaka

 

Opis projektu badawczego:

Głównym celem naukowym tego projektu doktorskiego jest badanie stanów równowagi w dynamice topologicznej i teorii ergodycznej. Oczywiście miary maksymalnej entropii są traktowane jako stany równowagi dla stałych potencjałów. Chcemy udowodnić, że, z grubsza rzecz biorąc, w dużych rodzinach układów dynamicznych każdy wystarczająco regularny potencjał ("obserwabla") ma jedyny stan równowagi (niezmienniczą względem działania borelowską miarę probabilistyczną realizującą topologiczne ciśnienie danego potencjału). Co więcej, chcielibyśmy pokazać, że ten jedyny stan równowagi ma dobre własności statystyczne. Zbadamy również możliwe zastosowania tej teorii. Istnieje wiele konkretnych otwartych pytań motywowanych, pośrednio lub bezpośrednio, przez najnowszą literaturę i pasujących do naszego projektu.

Profil kandydata/kandydatki:

Osoba ubiegająca się o stanowisko powinna wykazywać silne zainteresowanie badaniami w zakresie teorii ergodycznej i dynamiki topologicznej. Powinna być wysoce zmotywowana do kontynuowania doktoratu na temat grantu i prowadzenia badań nad pytaniami zaproponowanymi w projekcie. Jego/jej osiągnięcia studenckie powinny wskazywać, że jest w stanie prowadzić badania matematyczne na najwyższym poziomie. Wcześniejsza znajomość problemów i technik związanych z niniejszym projektem nie jest konieczna, ale jest bardzo mile widziana. Podobnie jak udokumentowany dorobek publikacyjny. Niezbędna jest znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2.

Konkurs przeprowadzi komisja rekrutacyjna, a jego wyniki będą podstawą do przyjęcia wybranego kandydata/kandydatki.

Harmonogram konkursu:

  1. Ogłoszenie o konkursie na stronie www Szkoły Doktorskiej: nie później niż 30.08.2023
  2. Otwarcie konkursu (rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 13.09.2023
  3. Termin przesyłania aplikacji (zakończenie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 15.09.2023
  4. Egzaminy wstępne: 19-20.09.2023
  5. Ogłoszenie wyników: 22.09.2023
  6. Wpisy: 25-26.09.2023
  7. Wpisy (lista rezerwowa): 27.09.2023
  8. Oczekiwany termin rozpoczęcia kształcenia: 01.10.2023

Procedura rekrutacji

  • Szczegółowe warunki i tryb rekrutacji dla Programu Kształcenia Matematyka na rok akademicki 2023/24 do pobrania TUTAJ.
  • Dokumenty wymagane (przy rejestracji i przy wpisie) w ramach Programu Kształcenia Matematyka na rok akademicki 2023/24 do pobrania TUTAJ.

​Uwaga! Ze względu na uwarunkowania projektu Preludium Bis 4 nie jest wymagany dokument: opinia pracownika naukowego posiadającego tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora habilitowanego o możliwości objęcia doktoranta opieką naukową w przypadku przyjęcia do Szkoły Doktorskiej. Rolę tę będzie pełnił Kierownik Projektu.

Dla konkursów Preludium BIS 4 zasady rekrutacji oraz warunki przyznawania stypendium obejmują również kryteria wskazane w Załączniku nr 2 do Regulaminu przyznawania środków na realizację zadańfinansowanych przez Narodowe Centrum Nauki w zakresie projektów badawczych, określonego Uchwałą Rady NCN nr 60/2022 z dnia 9 czerwca 2022 r. (pkt. 2.1.3). Do konkursu może zgłosić się wyłącznie osoba, która nie posiada stopnia doktora i nie jest uczestnikiem Szkoły Doktorskiej.

Prosimy o umieszczenie dokumentów aplikacyjnych w elektronicznym systemie IRK (irk.uj.edu.pl)

Dyplomy ukończenia studiów wyższych uzyskane za granicą powinny być:

  1. opatrzone apostille, gdy kraj wydający dokument jest objęty Konwencją znoszącą wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzoną w Hadze 5 października 1961 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 112, poz. 938) lub
  2. poddane legalizacji, w pozostałych przypadkach.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach na wniosek Kierownika grantu, potwierdzony przez Kierownika Programu Kształcenia oraz na podstawie pisemnego uzasadnienia Doktoranta, Dyrektor Szkoły Doktorskiej NŚiP może odstąpić od wymogu przedstawienia apostille lub poddania legalizacji dyplomów ukończenia studiów wyższych lub innych dokumentów.

Do każdego dokumentu wydanego w języku innym niż polski lub angielski kandydat jest zobowiązany załączyć poświadczone tłumaczenie na język polski lub angielski.

Zakwaterowanie:

Istnieje możliwość starania się o miejsce w Domu Doktoranta. O otrzymaniu miejsca decyduje dostępność wolnych miejsc i spełnienie warunków opisanych na stronie Towarzystwa Doktorantów.

WAŻNE:

Osoba przyjęta do szkoły doktorskiej rozpoczyna kształcenie i nabywa prawa doktoranta z chwilą złożenia ślubowania. Złożenie ślubowania dokonuje się poprzez złożenie osobistego podpisu pod treścią ślubowania w biurze Programu Kształcenia. 

Ubezpieczenie:

W związku ze zmianą przepisów dot. ubezpieczenia zdrowotnego, od 1.10.2023 Szkoła Doktorska nie zgłasza doktorantów do ubezpieczenia zdrowotnego. Po tym dniu:

1. Obywatele Polski, Unii Europejskiej (UE) i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) oraz posiadający Kartę Polaka, do 26 r. ż. powinni być ubezpieczeni jako członkowie swoich rodzin, jeśli te posiadają ubezpieczenie na terenie UE/EFTA. Ubezpieczenie potwierdzają aktualną kartą EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Społecznego) wydaną w kraju zgłoszenia do ubezpieczenia. Po ukończeniu 26 r. ż. będą składać wnioski o objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym na UJ.
2. Pozostali doktoranci muszą we własnym zakresie opłacać sobie dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w ZUS (na podstawie umowy zawartej w placówce NFZ) lub wykupić ubezpieczenie komercyjne o sumie gwarancyjnej nie mniejszej niż 30000 EUR. Mogą posiadać obydwa wymienione ubezpieczenia. Niewystarczające jest posiadanie wyłącznie pakietów (abonamentów) medycznych w prywatnych placówkach, ponieważ nie pokrywają one kosztów ewentualnej hospitalizacji. Rekomendujemy, by każdy kandydat, w szczególności kandydat – cudzoziemiec przed przyjazdem do Polski wykupił ubezpieczenie na czas podróży oraz minimum pierwszy miesiąc pobytu w Polsce (do momentu załatwienia formalności po przyjeździe).

Polecamy również
Teoria funkcji holomorficznych wielu zmiennych zespolonych (prof. dr hab. Włodzimierz Zwonek)

Teoria funkcji holomorficznych wielu zmiennych zespolonych (prof. dr hab. Włodzimierz Zwonek)

<font color=red> Matematyka </font>(19.08.2021)<br /> Extension property and function theory methods

Matematyka (19.08.2021)
Extension property and function theory methods