Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pierwsza obroniona praca doktorska!

Z dumą i radością informujemy, że pierwszy Doktorant kształcący się w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ (program kształcenia: Nauki Biomedyczne) obronił swoją pracę doktorską!

W piątek, o godz. 12:30 Pan Fatih Celal Alçiçek zaprezentował swoją pracę zatytułowaną: „Insight into the links between sex- and age-related mechanical and biochemical alterations of erythrocytes and their ATP profile in ApoE/LDLR double-deficient mice model”, napisaną pod kierownictwem Pani Promotor dr hab. Katarzyny Marzec, prof. AGH. 

Po autoreferacie, przedstawieniu recenzji ekspertów i udzieleniu odpowiedzi na szereg pytań Komisja rozpoczęła niejawne posiedzenie, na którym podjęto uchwałę o zwróceniu się do Rady Dyscypliny Nauki Biologiczne o nadanie stopnia doktora Panu Fatihowi Celal Alçiçkowi.

Po ogłoszeniu werdyktu, Pani Przewodnicząca Komisji dr hab. Patrycja Kaczara odczytała list gratulacyjny Dyrektora Szkoły Doktorskiej – dr hab. Romana Skibińskiego, prof. UJ, w którym przekazał wyrazy uznania m.in. dla doskonałych wyników naukowych osiągniętych przez Pana Fatiha. 

Pan Fatih jest autorem kilku publikacji (trzech z nich jest pierwszym autorem), aktywnie uczestniczył w wielu konferencjach i samodzielnie prowadził badania (PI), jest również współautorem patentu. Swoje badania prowadził m.in. na terenie Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków (JCET).

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – zarówno tych badawczych jak i osobistych

👉 Link do pracy, streszczenia i recenzji: https://bit.ly/First_Defense_Documents