Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Weronika Szukała - PRELUDIUM 19

Pani Weronika Szukała, Doktorantka naszej Szkoły Doktorskiej, kształcąca się na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ pozyskała grant - Preludium 19 na kwotę 200 760 PLN. Gratulujemy!

Pani mgr Weronika Szukała, Doktorantka naszej Szkoły Doktorskiej, kształcąca się na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ pozyskała grant - Preludium 19 na kwotę 200 760 PLN. Gratulujemy!

Pani Weronika zgłębiać będzie temat "MCPIP1 w regulacji homeostazy skóry” – zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem badań.

Białko MCPIP1, jako negatywny regulator stanu zapalnego, odgrywa istotną rolę w fizjologii oraz patofizjologii naskórka. Wiadomo, iż jego poziom jest zwiększony w skórze ludzi chorujących na łuszczycę.

Celem tego projektu jest sprawdzenie roli białka MCPIP1 w interakcji komórek skóry (keratynocytów) z komórkami układu immunologicznego (linii mieloidalnej) w czasie rozwoju łuszczycy.

W tym celu wykorzystane zostaną myszy genetycznie modyfikowane, pozbawione ekspresji białka MCPIP1 w keratynocytach oraz komórkach linii mieloidalnej. Po chemicznej indukcji łuszczycy będzie analizowana morfologia i funkcja skóry oraz odpowiedź układu immunologicznego.

Życzymy powodzenia w prowadzeniu badań!