Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktorant wdrożeniowy: Charakterystyka działania selektywnego małocząsteczkowego inhibitora CDK8/CDK19 (SEL120/RVU120) w immunoterapii nowotworów (dr hab. Monika Bzowska)

To jest rekrutacja na doktorat wdrożeniowy

W oparciu o §7 ust. 1 i 3 uchwały nr 61/X/2022 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 26.10.2022 roku w sprawie: zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2023/2024, Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych ogłasza

konkurs na 1 doktoranta/doktorantkę ze stypendium finansowanym ze środków projektu badawczego na program kształcenia Biochemia, Biofizyka, Biologia molekularna i Biotechnologia w ramach projektu „Doktorat Wdrożeniowy 2023” (VII edycja, moduł Doktorat Wdrożeniowy I) zatytułowanego: “Charakterystyka działania selektywnego małocząsteczkowego inhibitora CDK8/CDK19 (SEL120/RVU120) w immunoterapii nowotworów” realizowanego we współpracy z firmą Ryvu Therapeutics. Kierownik projektu projektu dr hab. Monika Bzowska, Zakład Biochemii Komórki, Wydział Biochemii Biofizyki i Biotechnologii UJ oferuje możliwość zrealizowania doktoratu w temacie:

 

"Charakterystyka działania selektywnego małocząsteczkowego inhibitora CDK8/CDK19 (SEL120/RVU120) w immunoterapii nowotworów"

 

Opis projektu badawczego:

Projekt ma na celu scharakteryzowanie działania selektywnego małocząsteczkowego inhibitora CDK8/CDK19 (RVU120) w immunoterapii nowotworów, ze szczególnym uwzględnieniem komórek NK. Hipoteza badawcza zakłada zwiększenie ich aktywacji i cytotoksyczności poprzez zahamowanie CDK8- zależnej fosforylacji STAT1 w pozycji S727 za pomocą RVU120. Projekt zweryfikuje czy inhibicja CDK8 jest wystarczającym czynnikiem pozwalającym na zwalczenie nowotworu przez komórki NK w modelu in vivo, co będzie stanowić jego wartość naukową. Potencjalnie pozwoli również na bezpośrednie wdrożenie tej wiedzy w postaci rozszerzenia dotychczasowych indykacji w trwającym badaniu klinicznym RVU120 w monoterapii oraz wskazanie nowych partnerów do terapii skojarzonej. Realizacja planu badawczego i weryfikacja stawianych hipotez wymagać będzie zoptymalizowania wielu metod badawczych, pozwalających ocenić wpływ cząsteczki na cytotoksyczność pośrednią i bezpośrednią komórek NK.

Profil kandydata/kandydatki:

  • tytuł magistra w zakresie Biologii, Biotechnologii, Biochemii lub pokrewnej dyscypliny;
  • praktyczna znajomość podstawowych metod biologii molekularnej, takich jak ELISA, Western Blot, qPCR, oraz testy cytotoksyczności i proliferacji;
  • biegłość w posługiwaniu się cytometrią przepływową;
  • doświadczenie w hodowli linii komórkowych;
  • izolacja komórek pierwotnych z tkanek zwierzęcych;
  • doświadczenie w komórkowych testach immunologicznych;
  • posługiwanie się narzędziami analizy i obróbki danych, takimi jak GraphPadPrism, FlowJo;
  • myślenie analityczne;
  • gotowość do nauki i przyswojenia nowych technik badawczych;
  • bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie (co najmniej na poziomie B2);

Konkurs przeprowadzi komisja rekrutacyjna, a jego wyniki będą podstawą do przyjęcia wybranego kandydata/kandydatki.

Harmonogram konkursu:

  1. Ogłoszenie o konkursie na stronie www Szkoły Doktorskiej: 18.08.2023
  2. Otwarcie konkursu (rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 28.08.2023
  3. Termin przesyłania aplikacji (zakończenie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 04.09.2023
  4. Egzaminy wstępne: 11-14.09.2023
  5. Ogłoszenie wyników: 18.09.2023
  6. Wpisy: 20-22.09.2023
  7. Wpisy (lista rezerwowa): 25-26.09.2023
  8. Oczekiwany termin rozpoczęcia kształcenia: 2.10.2023

Procedura rekrutacji

  • Szczegółowe warunki i tryb rekrutacji dla Programu Kształcenia Biochemia, Biofizyka, Biologia molekularna i Biotechnologia na rok akademicki 2023/24 do pobrania TUTAJ.
  • Dokumenty wymagane (przy rejestracji i przy wpisie) w ramach Programu Kształcenia Biochemia, Biofizyka, Biologia molekularna i Biotechnologia na rok akademicki 2023/24 do pobrania TUTAJ.
  • Uwaga! Ze względu na uwarunkowania projektu „Doktorat Wdrożeniowy 2023” (VII edycja, moduł Doktorat Wdrożeniowy I) nie jest wymagany dokument: "potwierdzenie pracownika naukowego posiadającego tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora habilitowanego o możliwości objęcia doktoranta opieką naukową w przypadku przyjęcia do Szkoły Doktorskiej". Rolę tę będzie pełnił Kierownik Projektu. 
  • Dodatkowo wymagane dokumenty:
    • dokument potwierdzający, że osoba przyjęta do szkoły doktorskiej w ramach programu jest lub zostanie zatrudniona nie później niż od 2 października I roku akademickiego, w pełnym wymiarze czasu pracy przez podmiot, który wyraził zgodę na jej udział w szkole doktorskiej w ramach programu i zapewni jej opiekuna pomocniczego spośród swoich pracowników.
    • UWAGA! Oświadczenie dostarczają tylko osoby zakwalifikowane do przyjęcia do Szkoły Doktorskiej w ramach wspomnianego projektu „Doktorat Wdrożeniowy 2023” (VII edycja, moduł Doktorat Wdrożeniowy I) zatytułowanego: “Charakterystyka działania selektywnego małocząsteczkowego inhibitora CDK8/CDK19 (SEL120/RVU120) w immunoterapii nowotworów”.
    • Osobą do kontaktu z ramienia firmy Ryvu Therapeutics jest pani dr Paulina Węgrzyn: paulina.wegrzyn@ryvu.com 
    • Wzór oświadczenia można >>pobrać tutaj.
Prosimy o umieszczenie dokumentów aplikacyjnych w elektronicznym systemie IRK (irk.uj.edu.pl)

W przypadku narażenia na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia, kandydat w momencie wpisu otrzymuje skierowanie na badania lekarskie przeprowadzane przez lekarza medycyny pracy. Kandydat jest zobowiązany do dostarczenia w wyznaczonym przez kierownika programu terminie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia kształcenia (dotyczy tylko wybranych programów kształcenia).

Dyplomy ukończenia studiów wyższych uzyskane za granicą powinny być:

  1. opatrzone apostille, gdy kraj wydający dokument jest objęty Konwencją znoszącą wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, sporządzoną w Hadze 5 października 1961 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 112, poz. 938) lub
  2. poddane legalizacji, w pozostałych przypadkach.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach na wniosek Kierownika grantu, potwierdzony przez Kierownika Programu Kształcenia oraz na podstawie pisemnego uzasadnienia Doktoranta, Dyrektor Szkoły Doktorskiej NŚiP może odstąpić od wymogu przedstawienia apostille lub poddania legalizacji dyplomów ukończenia studiów wyższych lub innych dokumentów.

Do każdego dokumentu wydanego w języku innym niż polski lub angielski kandydat jest zobowiązany załączyć poświadczone tłumaczenie na język polski lub angielski.

Zakwaterowanie:

Istnieje możliwość starania się o miejsce w Domu Doktoranta. O otrzymaniu miejsca decyduje dostępność wolnych miejsc i spełnienie warunków opisanych na stronie Towarzystwa Doktorantów UJ.

 

Polecamy również
Rola karbamylacji w regulacji układu RAA oraz funkcjonalności endotelium (prof. dr hab. Piotr Mydel)

Rola karbamylacji w regulacji układu RAA oraz funkcjonalności endotelium (prof. dr hab. Piotr Mydel)

Struktura, biochemia, fizjologia i ewolucja bakteryjnych α2-makroglobulin z ludzkich periodontopatogenów Porphyromonas gingivalis i Tannerella forsythia (Opiekun: Mirosław Książek)

Struktura, biochemia, fizjologia i ewolucja bakteryjnych α2-makroglobulin z ludzkich periodontopatogenów Porphyromonas gingivalis i Tannerella forsythia (Opiekun: Mirosław Książek)

Mechanizmy indukcji uszkodzeń i naprawy DNA w oocytach i komórkach somatycznych ssaków (Supervisor: prof. dr hab. Jerzy Dobrucki)

Mechanizmy indukcji uszkodzeń i naprawy DNA w oocytach i komórkach somatycznych ssaków (Supervisor: prof. dr hab. Jerzy Dobrucki)

<font color=red>Biochemia, biofizyka, biologia molekularna i biotechnologia</font></> (21.09.2020)</br>Molekularne i komórkowe mechanizmy pro-regeneracyjnego działania pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (EVs) z komórek macierzystych w uszkodzeniach niedokrwiennych serca: Rola microRNAs

Biochemia, biofizyka, biologia molekularna i biotechnologia (21.09.2020)
Molekularne i komórkowe mechanizmy pro-regeneracyjnego działania pęcherzyków zewnątrzkomórkowych (EVs) z komórek macierzystych w uszkodzeniach niedokrwiennych serca: Rola microRNAs