Pierwsza obroniona praca doktorska!

Z dumą i radością informujemy, że pierwszy Doktorant kształcący się w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ (program kształcenia: Nauki Biomedyczne) obronił swoją pracę doktorską!

W piątek, o godz. 12:30 Pan Fatih Celal Alçiçek zaprezentował swoją pracę zatytułowaną: „Insight into the links between sex- and age-related mechanical and biochemical alterations of erythrocytes and their ATP profile in ApoE/LDLR double-deficient mice model”, napisaną pod kierownictwem Pani Promotor dr hab. Katarzyny Marzec, prof. AGH.

Po autoreferacie, przedstawieniu recenzji ekspertów i udzieleniu odpowiedzi na szereg pytań Komisja rozpoczęła niejawne posiedzenie, na którym podjęto uchwałę o zwróceniu się do Rady Dyscypliny Nauki Biologiczne o nadanie stopnia doktora Panu Fatihowi Celal Alçiçkowi.

Po ogłoszeniu werdyktu, Pani Przewodnicząca Komisji dr hab. Patrycja Kaczara odczytała list gratulacyjny Dyrektora Szkoły Doktorskiej – dr hab. Romana Skibińskiego, prof. UJ, w którym przekazał wyrazy uznania m.in. dla doskonałych wyników naukowych osiągniętych przez Pana Fatiha.

Pan Fatih jest autorem kilku publikacji (trzech z nich jest pierwszym autorem), aktywnie uczestniczył w wielu konferencjach i samodzielnie prowadził badania (PI), jest również współautorem patentu. Swoje badania prowadził m.in. na terenie Jagiellońskiego Centrum Rozwoju Leków (JCET).

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – zarówno tych badawczych jak i osobistych

👉 Link do pracy, streszczenia i recenzji: https://bit.ly/First_Defense_Documents