Opracowanie funkcjonalnych powłok polimerowych o właściwościach elektrokatalitycznych do usuwania zanieczyszczeń organicznych (dr hab. Paweł Stelmachowski, prof. UJ)

W oparciu o §7 ust. 1 i 3 uchwały nr 91/IX/2021 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 29 września 2021 roku w sprawie: zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2022/2023, Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych ogłasza konkurs dla 1 doktoranta ze stypendium finansowanego ze środków projektu badawczego Ministerstwa Edukacji i Nauki o numerze DWD/6/0256/2022 przyznanego w konkursie Doktorat wdrożeniowy, VI edycja, na program kształcenia Chemia, w dyscyplinie nauki chemiczne.

Kierownik projektu dr hab. Paweł Stelmachowski, prof. UJ oferuje możliwość zrealizowania doktoratu w temacie: Opracowanie funkcjonalnych powłok polimerowych o właściwościach elektrokatalitycznych do usuwania zanieczyszczeń organicznych.
Rozpoczęcie kształcenia w Szkole Doktorskiej planowane jest na 01.10.2022.

Opis projektu badawczego:

Oczyszczanie wód ściekowych jest coraz większym problemem zarówno w krajach rozwiniętych jak i rozwijających się. Coraz większa dostępność energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych daje możliwość wykorzystania procesów elektrokatalitycznych do usuwania zanieczyszczeń organicznych. Celem projektu jest opracowanie polimerowej kompozycji powłokowej wzbogaconej o funkcjonalne dodatki elektrokatalityczne. Pierwszym celem operacyjnym jest opracowanie składu kompozycji umożliwiającej uzyskanie wymaganego przewodnictwa elektrycznego i kontaktu z elektrolitem przy zachowaniu pełnej funkcjonalności powłoki, tj. łatwości aplikacji, wysokiej adhezji do podłoża, stabilności chemicznej i mechanicznej. Drugim celem operacyjnym jest zapewnienie funkcjonalności elektrokatalitycznej powłok, obejmującej utlenianie zanieczyszczeń organicznych wód ściekowych, poprzez dobór dodatków węglowych i optymalizację depozycji fazy aktywnej.

Profil kandydata:

• bardzo dobra znajomość pracy laboratoryjnej z zakresu chemii polimerów
  • umiejętność tworzenia kompozycji funkcjonalnych powłok polimerowych
  • gwarancja zatrudnienia w firmie PPG Cieszyn S.A.
  • tytuł magistra w dziedzinie biochemii, chemii, biologii molekularnej lub pokrewne
  • zainteresowanie zagadnieniami chemii polimerów i chemii powierzchni,
  • gotowość do podejmowania wyzwań i realizacji samodzielnej, twórczej pracy,
  • realne zainteresowanie prowadzeniem prac naukowych i zaangażowanie w prowadzony projekt,
  • gotowość do podjęcia i wspierania pracy zespołowej,
  • co najmniej dobra znajomość języka angielskiego.

1. Otwarcie konkursu (rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 31/08/2022
  2. Termin przesyłania aplikacji (zakończenie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 5/09/2022
  3. Egzaminy wstępne: 12/09/2022
  4. Ogłoszenie wyników: 14/09/2022
  5. Wpisy: 15/09/2022
  6. Wpisy (lista rezerwowa): 19/09/2022
Szczegółowe warunki/tryb rekrutacji - dostosowane do konkretnego programu kształcenia zgodnie z obowiązującymi zasadami rekrutacji na dany rok akademicki, to jest w roku akademickim 2022/2023 zgodnie z uchwałą nr 91/IX/2021 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 29 września 2021 roku w sprawie: zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2022/2023.

Dokumenty aplikacyjne (wymagane w ramach danego programu kształcenia)
Prosimy o umieszczenie dokumentów aplikacyjnych w elektronicznym systemie IRK (irk.uj.edu.pl).

Wielowymiarowa chiralność fibryli amyloidowych i jej wpływ na własności ich struktur (dr hab. Agnieszka Kaczor, prof. UJ)

RamanSense: Metabolomika oparta na wzmocnionej stymulowanej mikroskopii ramanowskiej (prof. dr hab. Małgorzata Barańska)

Badania katalizatora do niskotemperaturowej utylizacji siarkowodoru (prof. dr hab. Joanna Profic-Paczkowska)

Luminescencyjne sensory gazów oparte na związkach koordynacyjnych wspieranych oddziaływaniami metalofilowymi: od elastyczności do efektu pamięci kształtu (dr hab. Szymon Chorąży, prof. UJ)