Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konwersatoria odbywają się o godz. 16:30 poprzez aplikację Webex (recording, privacy) i prowadzone są w języku angielskim.

Aby otrzymywać informacje o comiesięcznych konwersatoriach zarejestruj się pod linkiem.

Kontakt:
Maksymilian Szymczak

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Chemia (23.08.2021)
Wielofunkcyjne nanokapsuły polimerowe jako nośniki lipofilowych substancji aktywnych o działaniu synergistycznym (Doktorat Wdrożeniowy)

W oparciu o §7 ust. 1 i 3 uchwały nr 68/IX/2020 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 30 września 2020 roku w sprawie: zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku akademickim 2020/2021, Dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych ogłasza konkurs dla 1 doktoranta ze stypendium finansowanym ze środków projektu badawczego (tzw. "Doktorat Wdrożeniowy") na program kształcenia Chemia.


W ramach projektu "Wielofunkcyjne nanokapsuły polimerowe jako nośniki lipofilowych substancji aktywnych o działaniu synergistycznym” zaakceptowana przez Dyrektora komisja przeprowadzi rekrutację do projektu, która będzie podstawą do przyjęcia wybranego kandydata/tki na program kształcenia Chemia.

Kierownik projektu prof. dr hab. Szczepan Zapotoczny oferuje możliwość zrealizowania doktoratu w temacie: "Wielofunkcyjne nanokapsuły polimerowe jako nośniki lipofilowych substancji aktywnych o działaniu synergistycznym".

Po odbyciu rozmów i ocenie kandydatów, Przewodniczący komisji przedstawi Dyrektorowi protokół wskazujący kandydata rekomendowanego do przyjęcia do szkoły w ramach projektu badawczego.

Harmonogram konkursu:

Otwarcie konkursu: 24.08.2021 
Termin przesyłania aplikacji: 30.08.2021 
Egzaminy wstępne: 2-3.09.2021 
Ogłoszenie wyników: 07.09.2021 
Wpisy: 08.09.2021

Szczegółowe warunki i tryb rekrutacji

Wymagane dokumenty

Dokumenty należy przesłać bezpośrednio na adres Kierownika Projektu prof. dr hab. Szczepana Zapotocznego (s.zapotoczny@uj.edu.pl) oraz do Sekretariatu programu kształcenia Chemia (elzbieta.zembala@uj.edu.pl).

  • dyplom magistra lub magistra inżyniera albo równorzędny uzyskany w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych
  • suplement do dyplomu lub oficjalny transkrypt ocen, a w przypadku ich braku kserokopia indeksu lub innego dokumentu zawierającego nazwy kursów oraz otrzymane oceny wraz ze stosowaną skalą ocen;
  • opinia pracownika naukowego posiadającego tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora habilitowanego o możliwości objęcia doktoranta opieką naukową w przypadku przyjęcia do Szkoły Doktorskiej;
  • opinia o kandydacie od pracownika naukowego posiadającego tytuł naukowy lub stopień naukowy doktora habilitowanego;
  • życiorys ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć naukowych;
  • dokumenty potwierdzające osiągnięcia naukowe
  • oświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu doktoranta lub promesa zatrudnienia na czas realizacji doktoratu (podpisane przez prezesa/dyrektora lub osobę upoważnioną) wraz z informacją o kandydacie na opiekuna pomocniczego. Uwaga: Opiekunem pomocniczym, który pełni istotną funkcję w sprawowaniu opieki nad uczestnikiem studiów doktoranckich biorącym udział w programie doktorat wdrożeniowy w całym okresie studiów doktoranckich, może być osoba posiadająca: 1) stopień naukowy doktora lub 2) co najmniej pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności badawczo-rozwojowej, lub 3) znaczące osiągnięcia w zakresie opracowania i wdrożenia w sferze gospodarczej lub społecznej oryginalnego rozwiązania projektowego, konstrukcyjnego, technologicznego lub artystycznego, o ponadlokalnym zakresie oraz trwałym i uniwersalnym charakterze.

 

Dokumenty wymagane przy wpisie do Szkoły Doktorskiej:

  • kserokopia oraz oryginał do wglądu:
  • dyplomu potwierdzającego posiadanie tytułu magistra, magistra inżyniera albo równorzędnego na kierunku spośród wskazanych w szczegółowych warunkach naboru lub
    dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów pierwszego stopnia lub dokument potwierdzający ukończenie trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich i potwierdzającego posiadanie statusu studenta na kierunku spośród wskazanych w szczegółowych warunkach naboru lub
  • dokumentu ukończenia studiów za granicą, dającego w państwie jego wydania prawo podjęcia kształcenia w celu uzyskania stopnia doktora lub uznanego za równorzędny z odpowiednim polskim dyplomem dającym kwalifikacje ujęte w pkt. b)
  • jeżeli kandydatowi nie został jeszcze wydany taki dyplom w terminie wpisu, składa on zaświadczenie o ukończeniu takich studiów oraz pisemne zobowiązanie o dostarczeniu dyplomu ukończenia studiów wyższych uprawniających do podjęcia kształcenia w celu uzyskania stopnia doktora w wyznaczonym terminie;
  • kserokopia oraz oryginał do wglądu: suplementu do dyplomu lub oficjalny transkrypt ocen, a w przypadku ich braku indeks lub inny dokument zawierający nazwy kursów oraz otrzymane oceny;
  • do wglądu: dokument tożsamości lub paszport;
  • oryginały wszystkich pozostałych dokumentów dostarczonych na etapie rejestracji;
  • tłumaczenie poświadczone na język polski lub angielski do każdego składanego dokumentu, który został sporządzony w języku innym niż polski lub angielski
  • fotografia
  • deklaracja kandydata

 
Kandydaci posiadający dyplom ukończenia szkoły wyższej uzyskany poza granicami Polski zobowiązani są dostarczyć dodatkowo następujące dokumenty:
h) dyplom studiów wyższych uzyskany poza granicami Polski opatrzony apostille albo poddany legalizacji.

Ubezpieczenie:

Każdy doktorant, w tym cudzoziemiec, przyjęty do szkoły doktorskiej podlega obowiązkowo ubezpieczeniu zdrowotnemu, jeżeli nie podlega temu ubezpieczeniu z innego tytułu (np. stosunku pracy, umowy zlecenie, działalności gospodarczej, podlegania jako członek rodziny do 26. roku życia, jako współmałżonek osoby ubezpieczonej). Składkę z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego opłaca Uniwersytet Jagielloński i jest ona finansowana z budżetu państwa. Ponadto, doktorant pobierający stypendium doktoranckie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu oraz wypadkowemu.

WAŻNE:

Osoba przyjęta do szkoły doktorskiej rozpoczyna kształcenie i nabywa prawa doktoranta z chwilą złożenia ślubowania. Dział Spraw Osobowych zgłasza każdego doktoranta przyjętego do Szkoły do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego i społecznego w momencie rozpoczęcia kształcenia, tj. najwcześniej od 1 października. Do tego czasu kandydat –cudzoziemiec zobowiązany jest pokryć indywidualnie koszty ubezpieczenia na czas podróży, leczenia, etc.

Opis projektu dostępny jest pod linkiem

Profil Kandydata

  1. Tytuł magistra chemii lub kierunków pokrewnych;
  2. Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym prowadzenie badań naukowych;
  3. Znajomość metod badawczych, w tym m.in. metod spektroskopowych (IR, NMR, spektrofluorymetria), optycznych, elektroanalitycznych;
  4. Doświadczenie w pracy laboratoryjnej z układami polimerowymi oraz koloidalnymi;
  5. Wysoka motywacja do pracy naukowej poparta dotychczasową aktywnością naukową (udział w konferencjach i kursach, stypendia, publikacje);
  6. Dobra organizacja pracy;
  7. Dyspozycyjność.
Polecamy również
Wielowymiarowa chiralność fibryli amyloidowych i jej wpływ na własności ich struktur (dr hab. Agnieszka Kaczor, prof. UJ)

Wielowymiarowa chiralność fibryli amyloidowych i jej wpływ na własności ich struktur (dr hab. Agnieszka Kaczor, prof. UJ)

RamanSense: Metabolomika oparta na wzmocnionej stymulowanej mikroskopii ramanowskiej (prof. dr hab. Małgorzata Barańska)

RamanSense: Metabolomika oparta na wzmocnionej stymulowanej mikroskopii ramanowskiej (prof. dr hab. Małgorzata Barańska)

Badania katalizatora do niskotemperaturowej utylizacji siarkowodoru (prof. dr hab. Joanna Profic-Paczkowska)

Badania katalizatora do niskotemperaturowej utylizacji siarkowodoru (prof. dr hab. Joanna Profic-Paczkowska)

Luminescencyjne sensory gazów oparte na związkach koordynacyjnych wspieranych oddziaływaniami metalofilowymi: od elastyczności do efektu pamięci kształtu (dr hab. Szymon Chorąży, prof. UJ)

Luminescencyjne sensory gazów oparte na związkach koordynacyjnych wspieranych oddziaływaniami metalofilowymi: od elastyczności do efektu pamięci kształtu (dr hab. Szymon Chorąży, prof. UJ)