Nagroda PAN za najlepszy debiut naukowy w zakresie biologii organizmu: II edycja

Komitet Biologii Organizmalnej PAN ogłasza II edycję konkursu na najlepszy debiut naukowy w zakresie biologii organizmu.

Przedmiotem konkursu są publikacje naukowe młodych autorów (doktorantów i studentów), inaugurujące ich dorobek twórczy.

Celem konkursu jest promocja wyróżniających się debiutów naukowych i upowszechnianie wiedzy z zakresu biologii organizmu, w szczególności promowane będą prace dotyczące biologii mikroorganizmów, roślin, grzybów, zwierząt i człowieka, interakcje między tymi organizmami oraz ich powiązania ze środowiskiem abiotycznym i społecznym, a także prace z zakresu paleobiologii.

Wyróżnienie ma charakter honorowy i nadawane jest w formie dyplomu, który może być przyznany autorowi lub zespołowi autorów, dla których jest to pierwsza, znacząca publikacja naukowa, a zgłoszone do nagrody osoby pełniły w niej funkcję pierwszego autora lub/i autora korespondencyjnego (zachodzi jedna z funkcji lub obie razem).

Wnioski o wyróżnienie mogą zgłaszać opiekunowie naukowi młodych badaczy nie później niż do dnia 31 stycznia roku kalendarzowego następującego po roku opublikowania pracy naukowej.

Więcej informacji znajduje się w Regulaminie konkursu

>>> Informacja na stronie PAN